Laupäeval toimub heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile”

Uudised

Kommenteeri

Pressiteade 19.06.2019

Laupäeval toimub heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile”

Teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks toimuval kontserdil „Laulud sõdurile“ osalevad laupäeval, 22. juunil fondi patroon Vabariigi President Kersti Kaljulaid, peaminister Jüri Ratas, kaitseminister Jüri Luik ning Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” toimub 22. juunil algusega kell 19.00 Tartu Jaani kirikus. Oma panuse kaitseväelaste laste toetuseks annab paremik Eesti muusikutest – Uku Suviste, Laura, Pearu Paulus, Mari Jürjens, Johansonid, Ariadne, Helin-Mari Arder, Inga ja Stefan. Artiste saadab Eesti Kaitseväe orkester dirigendi Teet Raik juhatamisel. Ettekandmisele tulevad nii armastatud igihaljad hitid nagu “Raagus sõnad” ja “Vaid see on armastus” kui ka artistide värske looming nagu Laura “Keerleme”.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem märkis: “Tänu meie meestele ja naistele, kes missioonidel käivad, saavad sajad inimesed kriisipiirkondades oma kodudes edasi elada.” Nüüd on meil võimalus olla toeks neile kaitseväelastele.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Eelmine aasta toimus kontsert Tallinnas Kultuurikatlas ja sellega koguti fondi lastele üle 40 000 euro. Aastas toetatakse ligi 60 lapse tegevusi.

Juba kaheksandat korda toimuvast heategevuslikust kontserdist teeb otseülekande ETV. Ülekanded toimuvad 22. juunil kell 19.00 ning kordusena  23. juunil peale Võidupüha paraadi kell 12.10. Annetustelefonid on avatud juba praegu. Helistades numbril 900 6705 annetate 5 eurot, numbril 900 6715 annetate 15 eurot ja numbril 900 6735 annetate 35 eurot.

Fond on saanud oma nime 2004. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri türtre Carolini järgi. Peale juhtunut hakkasid veebel Illenzeeri sõbrad perekonda toetama ning kuna välismissiooonid jätkusid ja kurvad teated jätkusid, siis loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fond toetab enda nimistus olevaid lapsi 300 eurose koolikoti toetusega, lisaks panustab laste huvi- ja ülikooliharidusse.

Heategevuskontserdi “Laulud sõdurile” pileti omanikele on võimaldatud parkimine Tartus 22. juunil kella 18.00-21.00 võimaldatud Magistri parkimisalas kontserdipileti ettenäitamisel. Kell 21.00 tuleb autod kindlasti eemaldada, et võimaldada Võidupüha paraadi ettevalmistus.

Täname: Kaitseministeerium, Eesti Kaitsevägi, Kaitseliit, Tartu linn, Eesti Rahvusringhääling, Eesti Autorite Ühing

Lisainformatsioon:

Iti Pällin

SA Carolin Illenzeeri Fond

Tegevjuht

+372 53462209

iti@carolinfond.ee


Lisa kommentaar

Email again: