Alates 2012. aastast on toimunud Võidupüha paraadile eelneval päeval heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile". Aastatel 2012 - 2019 on kontserdist teinud otseülekande ETV ning näidatud kordust 23. juunil enne või peale Võidupüha paraadi. 2020. aastal teeb kontserdist ülekande Kanal2.
Kontsert toimus aastatel 2012 - 2019 alati samas linnas, kus Võidupüha paraad. Lisaks teleülekandele, mida sai näha kogu Eesti, rõõmustati ka kohalikku publikut. Kontsert on toimunud Pärnus, Haapsalus, Võrus, Rakveres, Kärdlas, Valgas, Tallinnas ja Tartus. Aastal 2020 pidi kontsert jõudma Paidesse, aga koroonakriisi tõttu jäid Võidupühaga seotud sündmused ära. Seega otsustati teha kontsert Tapa sõjaväelinnakus, kus publikuna sai kasutada sealseid Eesti ja NATO sõdureid, kes igapäevaselt niikuinii koos ja muust maailmas eraldatuna. See andis võimaluse teha siiski publikuga sündmus.
Kontsert militaarobjektil mõjus uudse ja värskena, mistõttu otsustasime jätkata kontsertidega sõjaväebaasides."Laulud sõdurile" kontsert on hea võimalus juhtida laiema avalikkuse tähelepanu riigikaitsele ning meie veteranperedele.
Kontserdil saadab artiste Sõjamuuseumi orkester, lauljad esitavad lisaks enda hittlugudele ka lugusid Eesti kullafondist. Kaasa löövad lauljad, kellest mõni on ise legendi staatuses ja teised, kes on end aastatega Eesti publiku südamesse laulnud ning muidugi on ka neid, kes teevad oma esimesi samme suurtel lavadel. Rõõmu jagub igas eas ning iga maitsega publikule. "Laulud sõdurile" kontserdil on läbi aastate üles astunud Anne Veski, Tanel Padar, Uku Suviste, Laura, Lenna, Ott Leppland, Stefan, Trad Attack, Birgit Sarrap, Getter Jaani, Pearu Paulus, Liis Lemsalu, Mari Jürjens, Liisi Koikson, Johansonid, Ines, Jäääär, Ariadne, Luisa, Helin - Mari Arder, Riho Sibul, Daniel Levi, Jaanus Nõgisto, Jüri Pootsman ja paljud teised. Valikut etteastetest aastatel 2012 - 2018 saab kuulata SIIT. 2019. aasta kontsert on järgi vaadatav ERRis ja valik lugusid leiab Carolin Illenzeeri Fondi Youtube kanalilt.
Kontsert kestab poolteist kuni kaks tundi ning ekraanil on annetusnumbrid, kuhu kogu otseülekande ja korduse ajal helistada saab. Muusika vahele näitame vahepalasid, mis räägivad lugusid peredest, keda fond toetab.
Annetusnumbritele saab helistada kogu aasta vältel - need on alati lahti.
900 6705 – 5 eurot
900 6715 – 20 eurot
900 6735 – 50 eurot
Kokkuvõte aastast 2020 näeb SIIT.
Lühiinfo varasematest aastatest
Ülevaadet 2018 ja 2019 kontserdite kohta vaata SIIT!
22. juuni 2017, Rakvere Spordihall
Kontserdil esinesid Birgit Sarrap, Elina Born, La la Ladies, Kõrsikud, Rolf Roosalu, Daniel Levi, Jaan Sööt ja Eesti Kaitseväe orkester Peeter Saani juhtimisel. Õhtut juhtis Üllar Saaremäe.
22. juuni 2016, Võru Spordihall
Kontserdil astusid üles Laura, Lenna, Maiken, Tanel Padar, Jüri Pootsmann, Trad.Attack, Ott Lepland ja Kait Tamra koos Mia ja Noraga Võrumaalt. Muusikuid saatis Eesti kaitseväe orkester Peeter Saani juhatamisel. Õhtut juhtis Madis Milling.
22. juuni, 2015, Kärdla Jahihall
Esinesid Riho Sibul, Grete Paia, Liisi Koikson, Hanna-Liina Võsa, Jaanus Nõgisto & Tõun, Luisa Värk, Mikk Mäe, Lauluansambel Reserv ja Eesti Kaitseväe orkester. Õhtujuhid olid Hanna-Liina Võsa ja Raivo E. Tamm.
22. juuni, 2014, Valga
Esinesid Birgit Õigemeel, Getter Jaani, Liis Lemsalu, Brigita Murutar, Erik Meremaa, Marek Sadam, Uku Suviste, Artjom Savitski ja Valga lastekoor. Akordionistid olid Henri Zibo ja Mikk Langeproon Otsa koolist. Saateks mängis Kaitseväe orkester Peeter Saani juhtimisel.
22. juuni, 2013, Haapsalu Raudteemuuseumi galerii
Esinesid Jäääär, Kristjan Randalu, Sandra Nurmsalu, Oliver Kuusik, Kädy Plaas, Heigo Rosin, kammerorkester ja ETV tütarlastekoor.
22. juuni, 2012, Pärnu, Endla teater
Esinesid Untsakad, Ines, Lea Liitmaa, Marvi Vallaste, Birgit Varjun, Lenna, Kristjan Kasearu, Tanel Padar, Eesti Kaitseväe Orkester. Õhtut juhtis Rain Simmul.