"Laulud sõdurile" kontsert toimub Mereväe Miinisadamas

Uudised

Kommenteeri
Heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” tähistab sel aastal ümmargust 10. sünnipäeva ning leiab aset Tallinnas Mereväe Miinisadamas. Teleekraanide vahendusel saab kontserdile kaasa elada 22. juuni õhtul Kanal 2 vahendusel.

Heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” toimus esmakordselt aastal 2012 Pärnus Endla Teatris ning käesoleva aasta kontserdiga tähistame selle südamliku ettevõtmise 10. toimumiskorda. Kontserdi toimumine on traditsiooniliselt olnud seotud linnaga, kus toimub võidupüha paraad. Aastal 2020 jäi seoses COVID-19 viiruse levikuga paraad ära ning heategevuslik kontsert leidis aset uue lahendusena — kontsertkohaks kujunes Tapa sõjaväelinnak, kus publikuks olid seal teenivad Eesti kaitseväelased ja NATO liitlassõdurid. Eelmine aasta teostatud lahendus tõi asukohana fookusesse riigile olulise militaarobjekti ning andis sündmusele põneva atmosfääri, mistõttu toimuvad kontserdid ka edaspidi samalaadse lahendusena. Sel aastal jõuab langenud või vigastada saanud kaitseväelastele ja nende peredele pühendatud kontsert Mereväe Miinisadamasse. Kontserdi toob publikuni 22. juuni õhtul Kanal 2-s.

Kaitseminister Kalle Laanet märkis, et tegu on sündmusega, mis tuletab meelde, et vabadus ja turvalisus nii kodumaal kui kaugemal ei ole iseenesest mõistetavad, vaid ennastsalgavate kaitseväelaste tubli töö tulemus. “Iga oma elu ja tervist turvalisuse nimel ohtu seadva missioonisõduri selja taga on tema perekond, kelle tugi teenistusülesannete ja kohustuste täitmisel võõrsil on hindamatu väärtusega. Heategevusliku kontserdiga “Laulud sõdurile” tehakse sügav kummardus ning edastatakse soojad tänusõnad just neile,” ütles Laanet.

Kriisi ajal on Eesti Kaitsevägi näidanud, et lisaks meie turvalisuse tagamisele koos liitlastega rahvusvahelistel operatsioonidel, on Kaitseväel oluline roll ka praeguses kriisis. Meenutame kasvõi välihaiglat Saaremaal või meditsiinitöötajatele appi tõtanud Kaitseväe parameedikuid. Vähim, mida igaüks meist teha saab, on luua meie turvatunde loojatele kindlustunnet, et nende pered on hoitud, juhtugu mis tahes.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:
900 6705 – 5 eurot
900 6715 – 15 eurot
900 6735 – 35 eurot

Ja fondi pangakontole:
SA Carolin Illenzeeri Fond
IBAN: EE687700771001314163

Fotod eelmise aasta "Laulud sõdurile" kontserdist saab alla laadida siit ja siit(fotod Jelena Rudi).

Lisainfo:
Iti Aavik
+372 53462209
iti@carolinfond.ee
https://www.carolinillenzeerifond.ee/ Lisa kommentaar

Email again: