GALERII: Päikeseline kontsert “Laulud sõdurile” koos väga eriliste külalistega

Uudised

Kommenteeri
Eile, 5. juuni päiksepaistes toimus heategevusliku kontserdi „Laulud sõdurile” salvestus, kus avaldasid tänu meie riiki kaitsvatele meestele ja naistele armastatud lauljad Eesti Sõjaväeorkestri saatel. Kontserdil osalesid Eesti Vabariigi president abikaasaga, president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Hanno Pevkur, Kaitseväe juhataja Martin Herem, liitlasvägede esindajad ja paljud teised. Kontsert on eetris 17. juuni õhtul Kanal 2-s ja Postimehe veebis.

Kaitseväe juhataja ettepanekul astusid kontserdil üles euroopa kõige kuulsamad hiiu kandle mängijad ehk Puuluup; esmakordselt laulsid duetti palavalt armastatud Ivo Linna ja võimsa häälega Alika loos „Tuulevaiksel ööl”; Ott Lepland julgustas kõiki meid ka rasketel aegadel edasi võitlema palaga „Elame veel”; Eestit kõige rohkem Eurovisioonil esindanud lauljad Kaire Vilgats ja Dagmar Oja ehk Suured tüdrukud esitasid võidupala „Everybody”; ka Tanja viis publiku Eurovisiooni mälestustele looga „Nagu merelaine”; segakoor K.O.O.R. tegi publiku südame härdaks palaga „Lendab mesipuu poole” ning lauljate ühine lõpulugu „Tuhat tänu” tõi publikul pisara silma. Ühise õhtujuhtimise debüüdi tegid särav Ines ja haarav Kristjan Gold. Lauljaid saatis Eesti Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel. Kontserdi lavastaja oli Veiko Tubin ja muusikaline juht Peedu Kass.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Fondilt saavad toetust 72 last, sest neil lastel on üks vanematest langenud või haavata saanud Eesti kaitseväe teenistuses. Tänavu toimus kontsert esmakordselt Kaitseväe peastaabi territooriumil, kus oli muusikalisest peost osa saamast ka 400 ajateenijat, liitlaste esindajat ja külalist.

Kontsert jõuab publikuni 17. juuni õhtul kell 20.00 Kanal 2-s, online-ülekandena Postimehe veebis ning kuuleb ka Kuku Raadio vahendusel. “Laulud sõdurile” kordus on Kanal 2-s 23. juunil kell 11.55.

Carolin Illenzeeri Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama ning oodi fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid.

Fotogalerii eilsest kontserdist asub SIIN – https://drive.google.com/drive/folders/1625iXQ06rnfrQ8JkwXFy7oNNj36BK_vk

Fotograaf: Erlend Štaub.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2 ja Postimehega. Kontserti toetavad Selver, Tallink, Baltic Workboats, BLRT Grupp, Nordecon, DefSecIntel, Nordic Milk/Tere ja Jaan Tõnisson Postimehe Fond.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

900 6705 – 5 eurot

900 6715 – 20 eurot

900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:

SA Carolin Illenzeeri Fond

IBAN: EE687700771001314163

Lisainfo:

Iti Aavik

+372 53462209

iti@carolinfond.ee

https://www.carolinillenzeerifond.ee/ Lisa kommentaar

Email again: