Galerii: Ämari lennuvälja päikeseloojangu ilus toimus heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile”

Uudised

Kommenteeri
Ämari lennuväljal toimus 16. juunil heategevusliku kontserdi „Laulud sõdurile” salvestus, kus muusikalist hingepaitust pakkusid Eesti parimad lauljad Sõjaväeorkestri saatel. Kontserdil osalesid Eesti Vabariigi president Alar Karis abikaasaga, president Kersti Kaljulaid, peaminister Kaja Kallas, Kaitseväe juhataja Martin Herem ja paljud teised. Kontsert on eetris 22. juuni õhtul kell 20.00 Kanal 2-s ja Postimehe veebis.
Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Fondilt saab toetust 64 last ning üks Carolin Illenzeeri Fondi lastest, 7-aastane Kaspar Mets, oli selle ilusa kontserdi õhtujuht koos Mirtel Pohlaga. Kaspar, kes saab toetust ujumise harrastamiseks, uuris ka fondi patroonilt, mis huvitegevusega president Alar Karis oma nooruses tegeles. President rääkis, kuidas vanaema viis ta kunagi uisutrenni, samuti harrastas ta kergejõustikku ja mängis viiulit ning julgustas Kasparit huvitegevusega jätkama.

Laste toetuseks esinesid armastatud Eesti muusikud. Laval olid meie üks lemmiklauljaid Ines, Superstaar 2021 võitja Alika Milova, hinnatumaid meesvokaliste Karl-Erik Taukar, rahvusvahelist tuntust pälvinud pärimusmuusika ansambel Duo Ruut, Rahvusooper Estonia bariton René Soom, räppar villemdrillem koos Elina Borniga, Suured tüdrukud koosseisus Kaire Vilgats ja Dagmar Oja. Lauljaid saatis Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimus juba 11. korda. Sel aastal salvestati see 16. juunil Ämari lennubaasis, mis on ühtlasi ka NATO Balti õhuturbe missiooni ühe lennusalga baas. Kontsert jõuab publikuni 22. juuni õhtul kell 20.00 Kanal 2-s ja online-ülekandena Postimehe veebis. Esmakordselt kuuleb kontserti ka Kuku Raadios 23. juuni õhtul.

Carolin Illenzeeri Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama. Välismissioonid keerulistes piirkondades jätkusid, tuues kaasa langenud ning haavatuid, mistõttu loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fond toetab enda nimistus olevate laste haridusteed ja huvitegevust.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2 ja Postimehega. Kontserti toetavad Graanul Invest, Baltic Workboats, Tallink ja Synlab.

Fotograaf Elrend Štaubi GALERII ASUB SIIN.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:
900 6705 – 5 eurot
900 6715 – 20 eurot
900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:
SA Carolin Illenzeeri Fond
IBAN: EE687700771001314163


Lisa kommentaar

Email again: